Joidart logo

Koupit v eshopu


 

Nialaya, to je značka s příběhem. Má styl, duchovní podtext a jedinečné kouzlo. 

Značka inspirovaná Dálným východem

Výkonný ředitel  a kreativní designer Jannik Olander se narodil v Dánsku. I když vyrůstal na dánském venkově, byl už od mládí fascinován stylem, energií a uměním. V módním průmyslu se mu podařilo zdokonalit odlišný styl krásy, kvality a spirituality. Ale  to nebylo nic v porovnání s poznáním Dálného východu, kde získal tu pravou vizi, která jej inspirovala a pomohla mu vytvořit první šperk NIALAYA.

Když se Jannik při své první návštěvě Indie procházel po přeplněném trhu, zastavil ho místní šaman a požádal jej o jeho dlaň. Šaman se pokojně posadil na deku vyrobenou ze žlutého hedvábí. Prach pokryl hladký povrch omšelé textilie, kdysi krásné zlaté francouzské lilie. Šamanovi oči byly klidné a pronikavě smaragdově zelené. Jannik pocítil jeho upřímnou a klidnou energii a rozhodl se mu dát pár minut. Posadil se vedle něj. "Nejprve mi řekni  své jméno," řekl šaman. Seděli mlčky. Šaman se podíval hluboko do Jannikových očí a potom začal studovat jeho dlaň.

"Musíte se zaměřit na kreativitu," řekl šaman

Šaman začal vyprávět Jannikovi o jeho minulém životě, současnosti i budoucnosti. Jannik byl v úžase, kolik moudrosti a přesnosti šamanova slova mají. Pokračoval ve čtení Jannikovy energie a začal mu předávat duchovní vedení. Jannik pozorně poslouchal šamanova slova a přemýšlel, co to pro jeho život znamená. Zatoužil vědět víc o tomto záhadném muži a strávil s ním čtyři hodiny.

​"Po dlouhou dobu jste byl zaměřen jen na zisk - výsledek. To vám dalo bohaté zkušenosti a velké znalosti, ale způsobilo, že jste zapomněl na to, kdo vlastně jste. Nyní je čas ve svém životě změnit cestu. Musíte se zaměřit na kreativitu a objevit v sobě uměleckou bytost," řekl šaman. Jannik nad jeho slovy přemýšlel. Šaman vytáhl malý kožený váček a podal mu ho. Uvnitř našel černý diamant. 

Toto je Váš kámen. Má  obrovskou sílu - musíte ji chytře využít

Jannik poděkoval šamanovi za jeho čas a zeptal se ho na jméno. Šaman s úsměvem odpověděl na jeho otázku: "Mé jméno je NIALAYA." Setkání s indickým šamanem bylo pro Jannika významným okamžikem. Vrátil se do Los Angeles s inspirací a pokorou. 

Po návratu z Indie začal navrhovat a tvořit korálkové náhrdelníky a náramky v garáži svého domu v Hollywood Hills. Novou společnost pojmenoval po šamanovi Nialaya, který ho inspiroval a dal mu šanci změnit svůj život. Každý šperk svázal ručně dohromady a každý vzácný polodrahokam použil ke stimulaci duchovní léčivé síly. Všechny konečné korálky jsou pak očištěny šalvějí.

Jannik neustále navrhuje a vytváří  nové kousky pro společnost. NIALAYA vydává novou kolekci dvakrát do roka, nyní zahrnuje šperky ze 14-ti karátového zlata, ručně kroucené kožené náramky, náramky s drahokamy a polodrahokamy, náramky s exotickým rejnokem, Pád nebes - kolekci pro ženy, prstýnky pro ženy i muže a kultovní korálkové náramky v několika variantách lišících se druhem kamenů i barevnou kombinací.

JaSi Jewellery, s.r.o., Karolíny Světlé 716/1, Brno 628 00, Czech Republic

4every1.cz